W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar domu w Sośnicy

01.04.2021

Na zdjęciu widać palący się budynek mieszkalny, z którego wydobywa się dym. Na pierwszym planie widać rozwinięte linie gaśnicze i gaszącego pożar strażaka

26 marca 2021 roku około godziny 08:00 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu  zgłoszono pożar drewnianego budynku jednorodzinnego w miejscowości Sośnica. Do działań zadysponowano cztery zastępy z JRG w Jarosławiu  oraz trzy zastępy OSP w KSRG: Sośnica, Duńkowice i Radymno.

W momencie przybycia pierwszych sił i środków Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, pożarem objęty był niemal cały budynek: kotłownia, parter i poddasze, a dach obiektu był częściowo zawalony do wewnątrz. Dwie osoby   zamieszkujące dom opuściły go bezpiecznie przed rozwinięciem się pożaru wynosząc jednocześnie z niego cztery butle na gaz propan- butan.  W pierwszej fazie działania JOP polegały na podaniu dwóch  prądów wody z linii W-52  w natarciu: jednego do palącej się kotłowni a drugiego bezpośrednio na dach. Po dojeździe wszystkich zadysponowanych sił i środków podano jeszcze trzy  prądy wody w natarciu na palący się budynek stosując sukcesywnie  natarcie okrążające. Po zlokalizowaniu pożaru prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe zniszczonej przez pożar konstrukcji budynku z jednoczesnym dogaszaniem odnalezionych zarzewi ognia.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad 3 godziny brało udział 7 zastępów Państwowej  i Ochotniczej Straży Pożarnej (23 strażaków).

 

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Waldemar Czernysz

Zdjęcia (2)