W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar mieszkania w kamienicy

24.05.2021

Zdjęcie przedstawia logo Państwowej Straży Pożarnej, składające się z hełmu strażackiego i skrzyżowanych za nim dwóch toporków. Na przodzie hełmu widać orła, a całość otaczają liście. U góry widoczny jest płomień.

24 maja  br. o godz. 01.35  służba dyżurna KP PSP w Jarosławiu odebrała zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Rynek w Jarosławiu. Do akcji w pierwszej kolejności zadysponowane zostały 3 zastępy ratowniczo - gaśnicze  z JRG Jarosław oraz zastępy z OSP Pawłosiów  i OSP Szówsko. Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania stwierdzono,  że pali się mieszkanie na pierwszym piętrze. 

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku  do silnie zadymionego  mieszkania  wprowadzono rotę, z nawodnioną  linią gaśniczą zabezpieczoną w aparaty ochrony układu oddechowego. Wewnątrz  jednego z pomieszczeń strażacy odnaleźli ciało kobiety.  Jednocześnie z akcją gaśnicza prowadzona była ewakuacja osób zamieszkujących sąsiednie mieszkania. Łącznie budynek opuściło 7 osób w tym jedno dziecko. Wszyscy zostali przebadani przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Nikt z ewakuowanych nie został zabrany do szpitala.

Na miejsce zdarzenia przybyli m.in. dowódca taktyczny oraz zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Jarosławiu, którzy kolejno przejęli dowodzenie akcją.

W działaniach ratowniczo gaśniczych trwających blisko trzy godziny  uczestniczyło   7 zastępów  (5 z PSP oraz 2 z OSP, łącznie 22 ratowników).

 

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Waldemar Czernysz