W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek autobusu na autostradzie A4

25.03.2021

Na zdjęciu widać uszkodzony autobus, który wpadł do rowu przy autostradzie. Na pasie ruchu stoją pojazdy strażackie z włączoną sygnalizacją świetlną. Zdjęcie zrobione w porze nocnej, w trakcie opadów śniegu.

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w wypadku autokaru na autostradzie A4 na wysokości MOP Kaszyce.

Informacje o wypadku strażacy otrzymali tuż po godz. 23. Na miejsce zostało zadysponowanych 19 zastępów straży pożarnych z powiatów: jarosławskiego, przemyskiego, rzeszowskiego, przeworskiego, łańcuckiego i mieleckiego – prawie 80 strażaków.

Autokarem podróżowało dziesięć osób, w tym dwóch kierowców - wszyscy to obywatele Ukrainy. Strażacy ewakuowali z rozbitego pojazdu trzy osoby. Na miejscu zginęła jedna osoba, a pięć trafiło do szpitali w Przeworsku, Przemyślu i Lubaczowie. Czterech podróżnych nie wymagało hospitalizacji, zostali odwiezieni do jarosławskiej bursy szkolnej.

Na miejsce wypadku została zadysponowana grupa operacyjna podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP pod dowództwem st. bryg. Daniela Dryniaka.
Autostrada A4 w kierunku granicy przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Do bardzo podobnego wypadku doszło w tym samym miejscu 5 marca br. "Tragiczny wypadek na autostradzie A4"

Opracowanie oraz zdjęcia: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

Zdjęcia (1)