CZADOWA STRAŻ - OGÓLNOPOLSKA AKCJA PSP ORAZ RADIA ZET
05.02.2025
Radio ZET i Państwowa Straż Pożarna ogłaszają wspólną ogólnopolską akcję „Czadowa Straż”. 5 lutego 2026 roku w godz. 10:00-17:00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku, na hasło „Czadowa Straż”, będzie można odebrać darmowy czujnik dymu lub czadu. Uwaga! Liczba czujek jest ograniczona - przygotowano dla Państwa 15 urządzeń.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Czadowa Straż” strażacy przeszkolą każdą osobę, która przyjdzie otrzymać czujkę.
Dowiesz się:
Jak działa czujka?
Jak ją prawidłowo zamontować?
Jak jej używać i jak najlepiej zabezpieczyć dom przed zagrożeniem?
Tego dnia w Wiadomościach Radia ZET od rana do wieczora będą emitowane informacje związane z akcją „Czadowa Straż”. Będziemy przybliżać słuchaczom, jak działają czujniki, jak rozpoznać zagrożenie oraz jak w prosty sposób zadbać o bezpieczeństwo w domu.
Czujniki dymu oraz czadu są niezbędnym elementem bezpieczeństwa oraz jednym z najprostszych sposobów ochrony domu przed skutkami pożarów i emisji tlenku węgla.
Opracowanie: mł. bryg. Marcin Elwart - KP PSP w Lęborku
Zdjęcia: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku
Materiały
Poradnik czujka na straży Twojego bezpieczeństwaPoradnik_-_Czujka.pdf 17.01MB