W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ZAWALENIE SIĘ DACHU W BUDYNKU MIESZKALNYM W LUBOWIDZU

30.03.2021

29 marca 2021 r. o godzinie 11:55 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się dachu w budynku mieszkalnym w miejscowości Lubowidz gm. Nowa Wieś Lęborska.

Strażacy oraz zgodnie z obowiązującymi procedurami dokonują dokładnego przeszukania budynku pod względem osób poszkodowanych, które mogły przebywać w budynku podczas zdarzenia. Widok budynku po zawaleniu się drewnianej konstrukcji dachu pokrytej dachówką w budynku mieszkalnym jednorodzinnym (dwulokalowym).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że w budynku mieszkalnym jednorodzinnym (dwulokalowym) w części lokalu niezamieszkanego doszło do zawalenia się drewnianej konstrukcji dachu pokrytej dachówką. W jednym z pomieszczeń uszkodzeniu uległ również drewniany strop powodując zagruzowanie pomieszczenia. Od mieszkanki drugiego lokalu uzyskano informację, że w lokalu w którym doszło do zawalenia dachu nikt nie przebywał (jest niezamieszkany). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zgodnie z obowiązującymi procedurami dokonaniu dokładnego przeszukania budynku pod względem osób poszkodowanych, które mogły przebywać w budynku podczas zdarzenia. Miejsce prowadzonych działań zabezpieczono przed dostępem osób postronnych. Na miejsce zdarzenia przybyli również inspektorzy z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska. W działaniach brało udział łącznie 5 zastępów straży pożarnej z KP PSP Lębork, OSP Nowa Wieś Lęborska, OSP Lębork oraz patrol Policji.

Opracowanie: kpt. Marcin Elwart – KP PSP Lębork  Zdjęcia: zespół prasowy KG PSP

Zdjęcia (3)