W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar mieszkania na 7 piętrze w budynku wielorodzinnym w Legionowie

03.03.2021

03.03.2021 Pożar mieszkania w Legionowie. Na zdjęciu blok mieszkalny wielorodzinny w jednym z mieszkań płomienie wychodzące na zewnątrz oraz silne zadymienie.

Pożar w mieszkaniu na 7 piętrze w budynku wielorodzinnym w Legionowie. W chwili dojazdu zastępów widać było wydobywające się z okna płomienie oraz gęsty dym. Na szczęście mieszkańcy płonącego lokalu znajdowali się na klatce schodowej, a po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego zostali przebadani i pozostali na miejscu zdarzenia. Strażacy rozwinęli linie gaśnicze po klatce i szybko stłumili płomienie. Po zlokalizowaniu pożaru wynoszono nadpalone elemnety wyposażenia na balkon gdzie przelewano je wodą aby dogasić zażewia ognia. Bardzo silne zadymienie panowało nie tylko w klatce w której  płonęło mieszkanie ale i w sąsiedniej więc zaszłakonieczność ewakuacji mieszkańców innych lokali. W sumie ewakuowano 36 osób które po przewietrzewniu o oddymieniu mieszkań powróciły do siebie.

W działaniach udział brały zastępy:

3x JRG Legionowo

2x OSP Jabłonna

OSP Chotomów

ZRM

Policja

Pogotowie Energetyczne

Zdjęcia (4)