W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy włączyli się w akcję informacyjną dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19

24.03.2021

Zdjęcie przedstawia dwóch strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pilchowicach, którzy roznoszą ulotki informacyjne dotyczące szczepień przeciwko Covid-19. Strażacy znajdują się przed budynkiem mieszkalnym. Zdjęcie obrazuje moment przekazania ulotek mieszkańcom.

Strażacy w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień, rozpoczęli dystrybucję ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19 skierowaną do mieszkańców małych miejscowości i wsi.

Ulotki zostaną rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy PSP spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień przeciwko COVID-19.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Materiały informacyjne trafią do każdego seniora. W ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19.

 

Zdjęcia: OSP Giebułtów, OSP Pilchowice

Zdjęcia (2)