W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek samochodu ciężarowego w Mojeszu

15.06.2021

Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku na drodze wojewódzkiej nr 297. Na zdjęciu widoczny jest samochód ciężarowy po wypadku - oderwana kabina pojazdu leży na drodze. W tle widocznych jest dwóch strażaków oraz samochód z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lwówka Śląskiego.

Dnia 15 czerwca 2021 r. o godzinie 14:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP
w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 297 w miejscowości Mojesz.

Dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy z JRG Lwówek Śląski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że samochód uderzył w przydrożne drzewo. Uderzenie było tak silne, że została wyrwana kabina, która znajdowała się kilka metrów przed pojazdem. W wyniku zdarzenia została poszkodowana jedna osoba (kierowca ciężarówki), która została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów w uszkodzonym pojeździe oraz ograniczeniu rozpływania się płynów eksploatacyjnych na drodze.  

 

Źródło: KP PSP w Lwówku Śląskim

Zdjęcia (4)