W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolizja samochodu osobowego w Górkach

22.04.2021

22 kwietnia 2021 r. (czwartek) ok. godz. 13:46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o przewróconym na bok samochodzie osobowym w miejscowości Górki (gm. Strzelno).

Kolizja samochodu osobowego w Górkach

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno, dodatkowo zastęp GCBA 5/32 z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Inowrocławiu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Opel Meriva poza obrysem jezdni, leżący na boku. Osoby podróżujące (kobieta i mężczyzna) poza pojazdem z ogólnymi potłuczeniami.

Działania zastępów polegały na założeniu opatrunku osłaniającego ranę głowy kierowcy, a pasażerce udzielono wsparcia psychicznego. Poszkodowani po zbadaniu przez ratownika medycznego zostali zabrani do szpitala na obserwację. Samochód osobowy postawiono na koła, instalację gazową zakręcono, a instalację elektryczną rozłączono. Na czas działań ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo. 

Na miejsce zdarzenia przybyli także: policja, pogotowie ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h 10min.

Opracowanie: mł. ogn. Marek Żelazny, KP PSP w Mogilnie
Zdjęcie: JRG Mogilno