W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Potrącenie rowerzysty przez samochód ciężarowy w Strzelnie

23.04.2021

23 kwietnia 2021 r. (piątek) ok. godz. 16:04 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez samochód ciężarowy w na DK25 w Strzelnie.

Potrącenie rowerzysty w Strzelnie

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę leżącego na chodniku po wcześniejszym potrąceniu przez samochód ciężarowy. Mężczyzna idąc chodnikiem prowadził rower i w pewnym momencie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Poszkodowany był przytomny, z zachowanymi czynnościami życiowymi. Na głowie miał widoczną ranę. Policja na miejscu. Ruch na DK25 odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na założeniu kołnierza szyjnego, zatamowaniu krwotoku oraz wsparciu psychicznym poszkodowanego. Po dotarciu na miejsce zespołu LPR mężczyznę przetransportowano do śmigłowca na noszach. Po przebadaniu lekarz podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala. Na miejscu zdarzenia pozostała policja, która prowadziła dalsze czynności we własnym zakresie.

Działania zastępów trwały ok. 1h 20min.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: policja, LPR.

Opracowanie: mł. ogn. Marek Żelazny, KP PSP w Mogilnie
Zdjęcia: OSP Strzelno

 

Zdjęcia (2)