W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar samochodu w Strzelnie Klasztornym

23.04.2021

23 kwietnia 2021 r. (piątek) ok. godz. 05:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Strzelnie Klasztornym (gm. Strzelno).

Pożar samochodu osobowego w Strzelnie Klasztornym

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zgłaszającego, który podjął próbę gaszenia samochodu. 

Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na palący się samochód. Rota pracowała w sprzęcie OUO. Po ugaszeniu pożaru na dachu samochodu zauważono butelkę po substancji łatwopalnej. Samochód nie posiadała akumulatora i było to auto przeznaczone na części. Przybyły na miejsce patrol policji zabezpieczył materiał dowodowy. Dalsze czynności prowadzone były przez policję.

Działania zastępów trwały ok. 1h 10min.

Opracowanie: mł. ogn. Marek Żelazny, KP PSP w Mogilnie
Zdjęcia: OSP Strzelno

Zdjęcia (3)