W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejna ciężka służba - dwa pożary domów w powiecie mrągowskim

09.02.2021

Pożar domu w Krutyńskim Piecku

O godzinie 10:45 dnia 09.02.2021 r. na stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie wpłynęła informacja o pożarze poddasza budynku mieszkalnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu przez KDR – Kierującego Działaniami Ratowniczymi z OSP Mikołajki stwierdzono, że w miejscowości Zełwągi z budynku jednorodzinnego wydobywa się dym z poddasza. Mieszkaniec sam opuścił budynek przed przybyciem służb. Okazało się, że zapaliły się belki stropowe i płyty pilśniowe na strychu przylegające bezpośrednio do komina. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariusza KP PSP w Mrągowie ogniomistrza Marcina Włodarczyka, który ruszył z pomocą sąsiadowi tłumiąc wydobywające się płomienie ze stropu za pomocą wody, nie doszło do rozwinięcia pożaru na dach budynku. Działania Straży polegały na ugaszeniu pożaru, usunięciu tlących się elementów budynku oraz sprawdzenia domu przy pomocy kamery termowizyjnej. W działaniach wzięły udział 2 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP Mikołajki.

To nie był jednak koniec ciężkiej pracy dla strażaków powiatu mrągowskiego, gdyż o godzinie 00:54 dostali wezwanie do pożaru domu jednorodzinnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu przez KDR z OSP Krutyń stwierdzono, że w miejscowości Krutyński Piecek pali się dach budynku jednorodzinnego. Po przyjeździe zastępów JRG Mrągowo podano cztery prądy wody na palący się dach i poddasze oraz stworzono zasilanie w wodę do gaszenia pożaru z pobliskiego stawu oddalonego o 50 m. Pożar ugaszono, niestety spaleniu uległo całe poddasze oraz dach budynku. W działaniach wzięły udział 2 zastępy PSP oraz 3 zastępy OSP (OSP Krutyń, OSP Nawiady i OSP, Stare Kiełbonki).

opracował: kpt. Jakub Tutka, mł. asp. Roman Olszyński

zdjęcia: mł. asp. Roman Olszyński

Zdjęcia (7)