W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejny pożar ! Tym razem spłonęły dwa duże budynki gospodarcze

10.02.2021

Pożar budynku gospodarczego - Karwie

O godzinie 16:29 dnia 10.02.2021 r. na stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie wpłynęła informacja o pożarze dużego budynku gospodarczego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu przez KDR – Kierującego Działaniami Ratowniczymi stwierdzono, że w miejscowości Karwie doszło do pożaru dwóch połączonych ze sobą budynków gospodarczych. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej cały dach połączonych budynków objęty był pożarem i znajdował się w fazie rozwiniętej. W jednym budynku znajdowało się dużo materiałów palnych takich jak kostki słomy czy drewno opałowe, natomiast w drugim znajdował się warsztat samochodowy. W pierwszej fazie działań ratowniczo-gaśniczych skupiono się na podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie na sąsiedni budynek znajdujący się zaledwie 3 metry od ściany szczytowej płonącego budynku. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne pobliskie hydranty nie działały więc rozpoczęto budowę linii zaopatrzenia wodnego z pobliskiego jeziora oddalonego o około 500 m. Rozpoczęto działania gaśnicze w natarciu okrążającym palący się budynek. Podano również prąd gaśniczy z roztworem środka pianotwórczego w celu skuteczniejszego gaszenia nagromadzonej słomy. O zdarzeniu poinformowano Wójta Gminy Mrągowo, który przybył na miejsce zdarzenia i zorganizował pomoc sprzętową oraz ciepły posiłek i napoje dla ratowników. W działaniach wzięły udział 2 zastępy PSP oraz 7 zastępów OSP (2 zastępy OSP Piecki, 2 zastępy OSP Grabowo, OSP Wierzbowo, OSP Szestno, OSP Wyszembork)

opracował: kpt. Jakub Tutka, st. kpt. Mariusz Kozakiewicz

zdjęcia: st. kpt. Mariusz Kozakiewicz

Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie składa podziękowania strażakom PSP i OSP za szczególne zaangażowanie i poświęcenie w czasie tej trudnej akcji gaśniczej.

          Szczególne podziękowania składam strażakom OSP którzy w wolnym czasie i w tak niesprzyjających warunkach pogodowych stawili się, żeby nieść pomoc oraz Wójtowi Gminy Mrągowo, który zorganizował pomoc w postaci koparko-ładowarki oraz ciepły posiłek i ciepłe napoje dla ratowników.

Po raz kolejny pokazaliście, że niezależnie od okoliczności zawsze można na Was liczyć.

bryg. Szymon Sapieha

Zdjęcia (7)