Powrót

Kolejny sukces sportowy strażaka z KP PSP w Mrągowie

XVII Maraton MTB dookoła Jeziora Miedwie

1 lipca 2023 roku, odbył się XVII Maraton kolarski MTB dookoła Jeziora Miedwie. W tym dniu zorganizowane zostały także XI Mistrzostwa Polski strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Maratonie MTB pod patronatem Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka.

Na starcie wyścigu stanęło ponad 350 osób, wśród których było 37 strażaków PSP z całej Polski.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans o długości 58 kilometrów wokół jeziora Miedwie. Trasa maratonu była zróżnicowana. Zawodnicy mierzyli się z kilkoma podjazdami na trasie oraz drogami o zmiennej nawierzchni.

Wśród strażaków reprezentant naszej Komendy ogn. Wojciech Damięcki ukończył wyścig na 3 miejscu w kategorii M3, a w ogólnej klasyfikacji zajął bardzo wysokie 4 miejsce.

Warto wspomnieć, że Nasz strażak w ubiegłym roku zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski Strażaków w maratonie MTB.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

{"register":{"columns":[]}}