Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach

16.09.2023

16 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się V Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach – Wieżowiec 2023.

Wieżowiec 2023

Dwóch strażaków z naszej Komendy zmierzyło się ze strażakami z całej Polski i w kategorii OPEN zajęli odpowiednio:

str. Krzysztof Durka – 37 miejsce na 401 uczestników,

asp. Szymon Bejnar – 62 miejsce na 401 uczestników.

Reprezentanci KP PSP w Mrągowie zajęli 18 miejsce na 80 w kategorii drużynowej PSP.

Nasi dzielni strażacy reprezentowali również tutejszą Komendę w I Pomorskim Biegu Strażaków po Schodach 2023 r., który odbył się 11 września oraz zajęli 15 miejsce na 31 drużyn z PSP i OSP.

Niebywałą sprawnością oraz hartem ducha wykazał się str. Krzysztof Durka, który wziął udział w
VI Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim. Po ponad 9 km trasy, pokonując spadki i wzniesienia, po 42 minutach biegu dotarł na metę i zajął 9 miejsce w swojej kategorii oraz 39 miejsce w kategorii OPEN.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni ze sprawności mrągowskich strażaków.

opracownie: st. kpt. Jakub Tutka

zdjęcia: str. Krzysztof Durka