W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przewrócona ciężarówka w miejscowości Inulec

11.05.2021

Przewrócona ciężarówka - Inulec

O godzinie 08:21 dnia 11.05.2021 r. na stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie wpłynęła informacja o przewróconym samochodzie ciężarowym w miejscowości Inulec.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu przez KDR – Kierującego Działaniami Ratowniczymi stwierdzono, że w miejscowości Inulec na łuku DK nr 16 doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego (ciągnik siodłowy z naczepą- wywrotką). Pojazd przewoził pospółkę na podbudowę okolicznych dróg. ZRM – Zespół Ratownictwa Medycznego zaopatrzył pod względem medycznym przytomnego poszkodowanego. Pojazd był przewrócony na prawy bok z wysypanym ładunkiem na pobocze. Stwierdzono wyciek oleju hydraulicznego z pojazdu.

działania Straży Pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy taśm i pachołków ostrzegawczych oraz zamknięciu drogi w obu kierunkach,

- odłączeniu akumulatorów w pojeździe,

- ograniczeniu wycieku oleju hydraulicznego tj. obsypanie powierzchni jezdni pospółką w celu nieprzedostania się oleju do gruntu,

- zbieraniu i przelewaniu do zastępczych zbiorników wyciekającego oleju ze zbiornika pojazdu.

W działaniach brały udział 3 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP (OSP Mikołajki i OSP Woźnice).

Opracowanie: st. kpt. Jakub Tutka, asp. Sebastian Miciński

Zdjęcia: st. kpt. Jakub Tutka

Zdjęcia (6)