W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wzorowa postawa druhów OSP Wyszembork

18.07.2025

Podziękowanie Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie druhom OSP KSRG Wyszembork którzy w czasie wolnym udzielali pomocy mężczyźnie, który dostał ataku padaczki.

Wzorowa postawa druhów OSP Wyszembork

Dziś tj. 18.07 Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie mł. bryg Józef Adam Banach w obecności przedstawiciela Gmina Mrągowo wręczył Listy gratulacyjne dh Grzegorzowi Daniłowskiemu oraz dh Sebastianowi Gwieździe z OSP KSRG Wyszembork.

Druhowie w dniu 9 lipca 2025 roku na ul. Olsztyńskiej w Mrągowie udzielali pomocy mężczyźnie, który będąc w samochodzie dostał ataku padaczki (samochód na chodzie, mężczyzna czekał na zmianę świateł na skrzyżowaniu). Druhowie unieruchomili pojazd, wyciągnęli poszkodowanego mężczyznę z auta na chodnik i przystąpili do udzielania pomocy. W takcie udzielania pomocy, na miejsce najechał także ratownik medyczny który jechał do pracy w Olsztynie. Po przyjeździe karetki mężczyzna został przekazany pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Cała uroczystość odbyła się w towarzystwie przedstawiciela Gminy Mrągowo i jednocześnie Komendanta Gminnego Gminy Mrągowo dh Dariusza Winiarza, który składając słowa uznania wręczył strażakom pamiątkowe upominki.

Naszym druhom serdecznie gratulujemy wzorowej postawy i życzymy jak najwięcej sukcesów w strażackiej służbie.

Opracowanie: kpt. Marcin Kordek

Zdjęcia: kpt. Marcin Kordek

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}