III Mistrzostwa Polski Strażaków w Triathlonie

07.08.2022

Na zdjęciu uczestnicy zawodów w Kraśniku

W dniu 7 sierpnia 2022 roku w miejscowości Kraśnik w województwie lubelskim odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Triathlonie. Zawody w dyscyplinie sportowej jaką jest triathlon zorganizowano w Kraśniku po raz dziewiąty. Chęć udziału na dystansie olimpijskim zgłosiło 113 zawodników z czego ponad 30 stanowili strażacy z całej Polski. Do walki na trzech etapach 1,5 km pływania, 40 km roweru oraz 10 km biegu zostali oddelegowani również funkcjonariusze z województwa kujawsko-pomorskiego. Do reprezentacji powołano: st.kpt. Bartosza Walkowiaka z KP PSP Nakło, st.asp. Łukasza Kriegera z KP PSP Sępólno Krajeńskie oraz mł.asp. Krzysztofa Łopuszyńskiego z SP PSP w Bydgoszczy. W wyśmienitej formie zaprezentował się strażak z Sępólna Krajeńskiego, który wygrał wśród strażaków i zdobył tytuł Mistrza Polski PSP z czasem 1:57:08. Strażak ze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy wywalczył ostatnie miejsce na podium z czasem 2:06:38. Funkcjonariusz nakielskiej komendy st.kpt. Bartosz Walkowiak ukończył rywalizację na 15 miejscu z czasem 2:23:53 poprawiając swój zeszłoroczny start na Lubelszczyźnie o 8 minut. Zawody nad zalewem w Kraśniku obyły się na wysokim poziomie sportowym uczestników oraz w atmosferze bardzo dobrego przygotowania organizatorskiego.

Opracowanie: st.kpt. Bartosz Walkowiak