Mistrzostwa Polski Strażaków w Triathlonie

22.08.2021

Udany start kujawsko-pomorskich strażaków podczas Mistrzostw Polski Strażaków w Triathlonie w miejscowości Kraśnik

Logo 1

W dniu 22 września 2021 roku nad zalewem Kraśnickim w województwie lubelskim odbyły się II Mistrzostwa Polski Strażaków w Triathlonie. Zawody przeprowadzono na dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie, 40 km roweru, 10 km biegu) w konwencji z dozwolonym draftingiem. Na starcie nie mogło zabraknąć strażaków z województwa kujawsko-pomorskiego. Oddelegowany do reprezentowania województwa w starcie indywidualnym decyzją  Komendanta Głównego PSP został mł.asp. Krzysztof Łopuszyński z SP PSP Bydgoszcz. Ponadto do składu reprezentacji decyzją Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu zostali powołani:
- st.kpt. Bartosz Walkowiak – KP PSP Nakło n/Not. – start indywidualny
- st.asp. Łukasz Krieger – KP PSP Sępólno Krajeńskie– start indywidualny
- ogn. Leszek Kusiowski – KM PSP Toruń – sztafeta
- mł.ogn. Łukasz Banaszewski – KM PSP Grudziądz – sztafeta
- mł.ogn. Tomasz Molenda – KP PSP Żnin – sztafeta
W zmaganiach podczas startów indywidualnych i w sztafetach brało udział 50 strażaków z całej Polski. Sukcesem zakończył rywalizację st.asp. Łukasz Krieger z KP PSP Sępólno Krajeńskie, który w konkurencji zdobył II miejsce z czasem 2:03:31. Tuż za podium bo na 5 miejscu uplasował się mł.asp. Krzysztof Łopuszyński z SP PSP Bydgoszcz z czasem 2:13:05. St.kpt. Bartosz Walkowiak z KP PSP Nakło n/Not. ukończył rywalizację z czasem 2:31:41 co pozwoliło mu zająć 15 miejsce. Wyśmienicie spisała się sztafeta województwa kujawsko-pomorskiego, która zdobyła II miejsce wśród strażaków i jednocześnie w kategorii Open meldując się na mecie z czasem 2:01:26 ustępując tylko o 19 sekund reprezentacji KM PSP Opole.

Opracowanie: st.kpt. Bartosz Walkowiak