W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nakielscy strażacy na ćwiczeniach w przedszkolu

07.10.2021

Pożar w budynku przedszkola jako założenie taktyczne ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej.

Na zdjęciu strażacy podczas ćwiczeń

"W dniu 07.10.2021 przed godz. 11.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nakle nad Notecią wpłynęła informacja o pożarze w jadalni na parterze budynku przedszkola. W skutek nieostrożności pracownika przedszkola włączona została płyta grzejna do przygotowywania posiłków, która w konsekwencji spowodowała pożar w kuchni oraz jadalni przedszkola. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz przebywają jeszcze dzieci oraz opiekunowie, a zadymienie jest bardzo duże."

 Tym razem to tylko opis zdarzenia stworzony na potrzeby scenariusza ćwiczeń zorganizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Nakle nad Notecią. Celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości prowadzenia ewakuacji obiektu oraz gotowości operacyjnej jednostek ochrony przeciwpożarowej do prowadzenia działań na wypadek powstania zdarzeń w obiektach użyteczności publicznej, a także doskonalenie umiejętności współdziałania jednostek PSP i OSP w czasie bezpośrednich działań podczas pozorowanego zdarzenia. Przedszkola to miejsca objęte szczególną uwagą przez służby ratownicze, w związku z przebywającą w nich liczbą dzieci oraz ich wiekiem, wymagającym natychmiastowej pomocy osób dorosłych.  Stała współpraca z placówkami oświatowymi i wyposażenie pracujących w nich osób w zasady zachowania bezpieczeństwa,  umiejętności organizowania ewakuacji i pomocy pozwala zwiększyć szanse na to, iż tego typu zdarzenia będą tylko scenariuszem podczas przeprowadzanych ćwiczeń.  A dla najmłodszych każde spotkanie z funkcjonariuszami to możliwość poznania zawodu strażaka.


Pragniemy podziękować Dyrekcji i Pracownikom Niepublicznego Przedszkola Mini Akademia w Mroczy za chęć współpracy i umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń na terenie obiektu.  


Opracowanie: st.kpt. Paweł Przybylski
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}