W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niebezpieczny pożar budynku mieszkalnego na ul. Mroteckiej w Nakle

23.03.2021

W dniu 23 marca 2021 roku o godz. 21:35 do SK KP PSP w Nakle wpłynęło zgłoszenie o pożarze na strychu budynku wielorodzinnego przy ulicy Mroteckiej w miejscowości Nakło nad Notecią.

Niebezpieczny pożar budynku mieszkalnego na ul. Mroteckiej w Nakle

Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze w budynku mieszkalnym natychmiast zadysponowano na miejsce trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nakle oraz dwa zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nakło. Po przybyciu na miejsce zastano silne zadymienie na poddaszu oraz płomienie wydobywające się ponad pokrycie dachowe. Objęta ogniem drewniana konstrukcja więźby zmusiła do zintensyfikowanych działań gaśniczych. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przy użyciu specjalistycznego podnośnika działali z wytężonym wysiłkiem, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. W wyniku oddziaływania temperatury konieczny był demontaż nadpalonych płyt eternitowych. Ponadto dokonano prac rozbiórkowych wewnątrz budynku. Trwająca trzy godziny akcja pozwoliła uratować znaczną część obiektu wraz z wyposażeniem i zminimalizować straty pożarowe.

Opracowanie: kpt. Bartosz Walkowiak 
 

Zdjęcia (5)