W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostatnia służba asp. sztab. Andrzeja Ptaszyńskiego

23.09.2021

Na zdjęciu funkcjonariusze KP PSP Nakło podczas uroczystej zbiórki.

W dniu 23 września br. po raz ostatni zabrzmiał strażacki dzwonek na zmianie służby dla asp. sztab. Andrzeja Ptaszyńskiego. Na uroczystej zbiórce 23 września 2021 roku pożegnano odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią asp. sztab. Andrzeja Ptaszyńskiego. Na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył Komendant Powiatowy PSP w Nakle bryg. Sławomir Murawski wraz ze swoim zastępcą mł. bryg. Piotrem Cholerzyńskim. 
Asp. sztab. Andrzej Ptaszyński służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1992r. w Szkole Aspirantów w Poznaniu. Od 1 kwietnia 1994r zatrudniony był w Komendzie Rejonowej PSP w Szubinie, a od 1 stycznia 1999r w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle nad Not. Przez wiele lat pełnił funkcję dowódcy zmiany. W ciągu całej służby Pan Andrzej Ptaszyński brał udział w wielu wymagających akcjach ratowniczych. Podczas realizacji zadań służbowych wykazywał profesjonalizm, opanowanie i dokładność. Jego właściwa postawa strażaka – dowódcy, przynosiła wymierne efekty w działaniach ratowniczych w postaci ograniczenia strat w mieniu oraz skutecznym ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i środowiska. Bogaty przebieg służby aspiranta sztabowego Andrzeja Ptaszyńskiego może być przykładem dla młodszego pokolenia strażaków. Wielokrotnie uczestniczył w działaniach ratowniczych i ćwiczeniach w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego na terenie kraju. Były to działania bardzo trudne, wymagające odwagi i poświęcenia, niejednokrotnie z narażeniem własnego życia i zdrowia. Do szczególnych akcji należy zaliczyć działania ratownicze związane z usuwaniem skutków powodzi  na terenie woj. gorzowskiego(1997r), woj. pomorskiego i podkarpackiego (2001r) oraz woj. małopolskiego i świętokrzyskiego (2010r) i dolnośląskiego ( 2014 r). Za swą służbę odznaczony został: 

  • Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2012r.
  • Krzyżem za Dzielność – 2001 r.
  • Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – 2016 r.
  • Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – 2010 r.

Po odczytaniu decyzji o zwolnieniu ze służby z ust Komendanta Powiatowego PSP w Nakle popłynęły słowa uznania za ratowanie życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu nakielskiego. Zgromadzeni funkcjonariusze w obecności dowództwa JRG Szubin pod adresem asp. sztab. Andrzeja Ptaszyńskiego złożyli podziękowania za okres służby oraz życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.  


Opracowanie: bryg. Mariusz Mantych
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}