W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porozumienie o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

16.03.2021

Podpisanie porozumienia o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Podpisanie porozumienia o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

W dniu 16 marca 2021 r. w Urzędzie Gminy w Sadkach podpisane zostało trójstronne  porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Porozumienie podpisali Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią  bryg. Sławomir Murawski i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach druh Wiesław Stachowski.
    Podpisanie porozumienie to pierwszy krok do włączenia jednostki OSP Anieliny do KSRG, stanowi ono podstawę do ewentualnego wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. 
    Jednostka należąca do KSRG musi spełniać szereg wymagań. W struktury KSRG mogą wejść dobrze wyszkolone, wyposażone i wykazujące odpowiednią gotowość bojową jednostki OSP na terenie kraju. Ochotnicza Straż Pożarna musi posiadać odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, systemy łączności powiadamiania i alarmowania jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.
    W chwili obecnej jednostka OSP Anieliny posiada  19 czynnych członków, z których każdy posiada uprawnienia do udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczych.
Wprowadzenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Sadki oraz powiatu nakielskiego. Wpłynie także korzystnie na dalszy rozwój jednostki.

Tekst: KP PSP Nakło

Zdjęcia: Urząd Gminy w Sadkach
 

Zdjęcia (3)