W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego przy ul. Pałuckiej w Szubinie

16.04.2021

W dniu 16.04.2021r o godz. 14:03 do SKKP w Nakle nad Not. wpłynęła informacja o pożarze poddasza budynku jednorodzinnego w Szubinie przy ul. Pałuckiej.

Na zdjęciu strażacy gaszący palący się budynek mieszkalny.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie oraz zastępy z OSP w Szubinie, Królikowie i Rynarzewie. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów zastano silne zadymienie występujące na poddaszu budynku. Pożar był rozwinięty, a płomienie wydobywały się na zewnątrz budynku. Z uwagi na występującą sytuację pożarową, strażacy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. W trakcie prowadzonych działań podano trzy prądy gaśnicze na palącą się drewnianą konstrukcję więźby i podbitki dachowej, co pozwoliło szybko zlokalizować pożar i zminimalizować straty. Podczas działań ratowniczych dokonano rozbiórki części konstrukcji dachu, który został doraźnie zabezpieczony plandeką. Działaniami kierował przybyły na miejsce zdarzenia Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Not. 

Opracowanie: bryg. Mariusz Mantych
 

Zdjęcia (1)