W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar składowiska makulatury w Nakle nad Notecią

08.06.2021

8 czerwca o godz. 13:52 do SK KP PSP w Nakle wpłynęło zgłoszenie o pożarze składowiska makulatury przy ulicy Młyńskiej w miejscowości Nakło nad Notecią.

Na zdjęciu działania gaśnicze w skupie makulatury i tworzyw sztucznych

Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze natychmiast zadysponowano na miejsce trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nakło. Po przybyciu na miejsce zastano rozwinięty pożar obiektu magazynowego oraz pryzmy przetworzonych materiałów i makulatury. Sytuacja przed przybyciem zastępów gaśniczych była na tyle dynamiczna, iż płomienie objęły również maszynę rozdrabniającą odpady. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne oraz przy użyciu specjalistycznych maszyn i sprzętu byli zmuszeni do wytężonych działań, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na łatwopalny materiał znajdujący się na terenie zakładu. W niespełna pół godziny udało się zlokalizować pożar i ostatecznie w znaczącym zakresie zminimalizować straty pożarowe. Działania gaśnicze trwały ponad cztery godziny.


Opracowanie: st. kpt. Bartosz Walkowiak