W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar zboża na pniu oraz rżyska w miejscowości Radzicz

14.07.2021

14 lipca 2021 roku o godz. 14:14 do SK KP PSP w Nakle wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Radzicz gm. Sadki

Na zdjęciu strażacy podczas akcji gaśniczej

Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze natychmiast zadysponowano na miejsce dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle oraz cztery zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Sadki oraz Mrocza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar zboża na pniu oraz rżyska po jęczmieniu o łącznej powierzchni ok 7 hektarów. Rozwijający się front pożaru w kierunku zabudowy mieszkalnej, lasu oraz sąsiadującego pola pszenicy zmusił do zintensyfikowanych działań gaśniczych. Niesprzyjający porywisty wiatr był sporym utrudnieniem dla działających w pocie czoła strażaków. W trwającej ponad dwie godziny akcji udało się bardzo szybko zlokalizować pożar ograniczając jego rozprzestrzenianie i tym samym uchronić od strat w mieniu i przyrodzie.  

Opracowanie: st. kpt. Bartosz Walkowiak
 

Zdjęcia (4)