W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach

31.07.2021

Na zdjęciu uczestnicy podczas uroczystości przekazania pojazdu ratowniczo-gaśniczego

W dniu 31 lipca 2021 roku odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu gaśniczego GBA 3,5/16 jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach. Samochód, który jednostka użytkuje od początku 2020 roku, a wcześniej - ze względu na pandemię wirusa - nie został oficjalnie przekazany, pozyskano ze środków:

  • Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu – 380 tys. zł,
  • Samorządu Gminy Kcynia – 240 tys. zł,
  • Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 180 tys. zł.

W uroczystości wzięli udział: Poseł Ewa Kozanecka, Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. bryg. Sławomir Herbowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Murawski, D-ca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle nad Notecią st.kpt. Paweł Przybylski, samorządowcy z gminy Kcynia, na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Kurantem. Poświęcenia pojazdu dokonał proboszcz parafii Św. Jana Nepomucena w Sipiorach ks. Jarosław Rusnak. Zaproszonych gości przywitał Prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach dh Andrzej Solarczyk.
Ponadto, w spotkaniu uczestniczyli Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Kcyni druh Damian Łyszczarz, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Kcyni druh Michał Olender oraz prezesi i naczelnicy ochotniczych straży pożarnych z gminy Kcynia, a także mieszkańcy Sipior i okolicznych sołectw oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji.

Opracowanie: KP PSP Nakło nad Notecią
 

Zdjęcia (4)