W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udział nakielskich strażaków w VI Forum Seniora w Szubinie

04.10.2021

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w ramach VI Forum Seniora w Szubinie.

Na zdjęciu uczestnicy spotkania

W dniu 4.10.2021 r. odbyło się VI Forum Seniora zorganizowane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie. Jednym z prelegentów był mł. kpt. Mieszko Błasiak, który przybliżył seniorom zagrożenia związane z  możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.

Ważnym elementem wystąpienia było zwrócenie uwagi na możliwość zatrucia tlenkiem węgla poprzez złą eksploatację urządzeń grzewczych. Aby uniknąć takich zagrożeń warto instalować czujki dymu oraz tlenku węgla, które podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców obiektu.

Przypomniał również o wymaganiach związanych z obowiązkiem okresowej kontroli stanu technicznego instalacji użytkowych w domu, takich jak elektryczna, gazowa oraz przewodów kominowych. Odpowiednio szybka reakcja na zły stan techniczny instalacji pozwala uniknąć tragedii.

Opracowanie: mł.kpt. Maciej Poraj

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}