W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość w Sadkach. Sportowo-pożarnicza rywalizacja

19.06.2021

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Sadki. Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze.

1. poświęcenie i przekazanie samochodu gaśniczego

W dniu 19 czerwca 2021 roku o godzinie 11:00 na boisku piłkarskim w Sadkach odbyło się uroczyste poświęcenie oraz przekazanie kluczyków do samochodu pożarniczego Iveco dla OSP Sadki. Kluczyki do samochodu na ręce Naczelnika OSP przekazali zaproszeni goście: Ewa Kozanecka – poseł na Sejm RP, st. bryg. Robert Wiśniewski – Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Dariusz Gryniewicz – wójt Sadek. Poświęcenia pojazdu dokonał proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach ks. Witold Korowajczyk. W uroczystości ponadto uczestniczyli m. in.: Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, bryg. Sławomir Murawski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

Po uroczystym przekazaniu pojazdu rozpoczęły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze OSP. Z uwagi na pandemię koronawirusa, w ubiegłym roku nie odbyły się zawody gminne, dlatego została podjęta decyzja, że w zawodach wystartują najlepsze drużyny z poszczególnych gmin, które zajęły najwyższe miejsca w zawodach gminnych dwa lata temu. Ostatecznie, w dzisiejszych zawodach wystartowały trzy drużyny kobiece i cztery drużyny męskie. Otwarcia zawodów dokonał Starosta Nakielski  Tadeusz Sobol. W klasyfikacji ogólnej liczyły się wyniki dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego. W trakcie zawodów przeprowadzono również musztrę. Wśród kobiet zwyciężyła drużyna OSP Kcynia, która wyprzedziła OSP Drzewianowo i OSP Ślesin. Wśród mężczyzn po raz trzeci z rzędu wygrała drużyna OSP Drzewianowo, która na stałe wywalczyła puchar przechodni Starosty Nakielskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Jadwiżyn, trzecie OSP Górki Zagajne, a czwarte OSP Polichno. Musztrę wygrała drużyna OSP Jadwiżyn. Zamknięcia zawodów dokonał bryg. Sławomir Murawski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. W trakcie zawodów obecny był Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Robert Wiśniewski.

Tekst: st. kpt. Robert Kłos, mł. ogn. Mateusz Neulitz

Zdjęcia: Dariusz Wojciechowski (www.kurier-nakielski.pl)

Zdjęcia (14)