W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zbiórka krwi

27.07.2021

27 lipca na placu Komendy pojawił się krwiobus z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Zbiórka krwi 27.07.2021

Członkowie strażackiego Klubu Krwiodawców PCK, działającego przy nakielskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej, wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Potulicach zorganizowali kolejną zbiórkę krwi.

27 lipca na placu Komendy pojawił się krwiobus z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, a przed nim kolejka osób chętnych do oddania krwi: funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, liczna grupa funkcjonariuszy Służby Więziennej, strażacy- ochotnicy oraz osoby cywilne. Zaangażowanie w zbiórkę przełożyło się na zgromadzenie ponad 14 litrów krwi, która wspomoże chorych w powrocie do zdrowia. Współpraca służb i ofiarna postawa wszystkich krwiodawców, przyczyniły się do uzupełnienia zapasów krwi w okresie letnim, w którym zawsze występują problemy z jej brakiem.

materiał: mł. asp. Katarzyna Krzoska - Klub HDK PCK przy KP PSP w Nakle n/Not.

Zdjęcia (8)