W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych

27.03.2021

Rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych

24 marca 2021 roku rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla grupy 1C „służby mundurowe". Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak był jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu 24 marca, podczas inauguracji procesu szczepień i zaapelował wówczas do strażaków słowami „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy".

W powiecie nowosolskim również ruszyły pierwsze szczepienia dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych i ratowników WOPR. W dniu 27 marca br. w punkcie szczepień w Szprotawie zaszczepieni zostali pierwsi funkcjonariusze. W najbliższych dniach kolejni mundurowi będą systematycznie szczepieni przeciw COVID-19. Koordynację całej akcji prowadzi Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

Zdjęcia (4)