W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. kpt. mgr inż. Tomasz Duber

Komendant Powiatowy PSP w Nowej Soli

Zdjęcie portretowe komendanta st. kpt. mgr inż. Tomasz Duber na jasnym tle w mundurze galowym

st.kpt. mgr inż. Tomasz Duber służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 16 grudnia 2001 roku, jako stażysta w służbie przygotowawczej w Komendzie Powiatowej PSP w Nowej Soli. Po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego szeregowych PSP w 2002 roku, a następnie w 2003 roku kursu podoficerów PSP sukcesywnie podnosił swoje kwalifikacje, kończąc w 2010 roku Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W międzyczasie, w 2005 roku zdobywa tytuł inżyniera w zakresie inżynierii komputerowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. W 2014 roku ukończył studia II-go stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera pożarnictwa.

Kolejno mianowany na wyższe stanowiska służbowe dzięki, którym zdobywa wiedzę i doświadczenie w zakresie ochrony przeciwpożarowej jak również kierowania zespołami ludzkimi co niewątpliwie przyczyniło się do awansowania Go w 2014 roku na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowej Soli, a w 2019 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli. Do tego czasu, jako nurek MSWiA czynny członek Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Południe”. Z dniem 01 lipca 2020 Lubuski Komendant Wojewódzki PSP powierzył st.kpt. Tomaszowi Duber pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli, natomiast  01 października tegoż roku powołał st.kpt. Tomasza Duber na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w NowejSoli.

Przez cały czas swojej służby bardzo wysoko oceniany przez pryzmat prawidłowości podejmowania decyzji. Stale zaangażowany we wszelkie działania związane z poprawą poziomu bezpieczeństwa obywateli, w tym przede wszystkim dzieci i młodzieży, poprzez osobisty udział w kampaniach społeczno-edukacyjnych realizowanych przez PSP. Inicjator różnego rodzaju ćwiczeń i szkoleń, w tym również dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Za swoją postawę i zaangażowanie w 2014 roku odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, w 2018 roku Srebrną Odznaką ”Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a w 2011 Złotym Medalem  „Za zasługi dla Pożarnictwa”.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
07.12.2020 17:46 Jarosław Róziewicz
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sekcja kadrowo-organizacyjna
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. kpt. mgr inż. Tomasz Duber 2.0 08.12.2020 17:31 Jarosław Róziewicz
st. kpt. mgr inż. Tomasz Duber 1.0 07.12.2020 17:46 Jarosław Róziewicz

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP