W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Groźny pożar łodzi motorowej na jez. Śniardwy.

08.06.2021

Dwie osoby poszkodowane w pożarze motorówki.

Spalona motorówka holowana do brzegu.

08 czerwca 2021 r., o godz. 16:01, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze łodzi motorowej na jez. Śniardwy. Po dotarciu straży pożarnej do łodzi przystąpiono do gaszenia przy użyciu gaśnic i pompy pływającej. W trakcie działań Kierujący Działaniem Ratowniczym został poinformowany, że łodzią podróżowały łącznie cztery osoby. Dwie osoby, które nie wymagały pomocy medycznej zostały przetransportowane przez osoby trzecie do miejscowości Mikołajki, pozostałe dwie osoby MOPR przetransportował do miejscowości Wierzba (jedną z nich zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, drugą zabrała karetka). W działaniach udział brały trzy zastępy z PSP oraz dwa zastępy z OSP w sile szesnastu ratowników, akcja gaśnicza trwała blisko cztery godziny.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz, zdjęcia: asp. Patryk Krystkiewicz, mł. ogn. Bartłomiej Święcki KP PSP Pisz.

Zdjęcia (2)