W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Historia

Z dniem 1 lipca 1992 roku ustawą z dnia 24 sierpnia 1991 roku o Państwowej Straży Pożarnej powołana została do życia Państwowa Straż Pożarna. Art. 1 cytowanej ustawy mówi " Powołuje się Państwową Straż Pożarną jako zawodową, umundurowaną i wyposażoną w specjalistyczny sprzęt formację, przeznaczoną do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami." 

Pierwszym Komendantem (wtedy jeszcze Rejonowym) Państwowej Straży Pożarnej w Piszu został świętej pamięci bryg. Ryszard Jarczyński. Siedziba Komendy już wtedy znajdowała się przy Olsztyńskiej 40A w Piszu. W 1993 roku Komendantem Rejonowym Państwowej Straży Pożarnej w Piszu został mł. bryg. Bogusław Sadowski, który swoje obowiązki na tym stanowisku pełnił do 1998 roku. Kolejnym Komendantem Rejonowym, a od 1999 roku Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Piszu został mł. bryg. Mirosław Czyż. Kolejnym Komendantem Powiatowym został w 2007 roku bryg. Marek Dobrzycki, który z dniem 18 lipca 2016 roku objął obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Mrągowie. Z tym dniem obowiązki Komendanta Powiatowego w Piszu objął st. bryg. Krzysztof Kroszkiewicz. Po niecałym roku sprawowania funkcji komendanta, z dniem 31 maja 2017 roku st. bryg. Krzysztof Kroszkiewicz odszedł na emeryturę, a z dniem 1 czerwca 2017 roku Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki  powołał na to stanowisko bryg. Jacka Baczewskiego. Pełnił on swoje obowiązki do 30 sierpnia 2017 roku. Od 1 września 2017 roku Komendantem Powiatowym PSP w Piszu jest bryg. Paweł Pieńkosz.