W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje projektu ustawy o OSP

26.05.2021

26 maja br. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostkach w powiecie ełckim odbyły się regionalne konsultacje dotyczące projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

Strażacy siedzący przy stole i omawiający przepisy nowej ustawy.

Udział w dyskusji wzięli przedstawiciele OSP z sześciu powiatów: Ełku, Pisza, Węgorzewa, Giżycka, Gołdapi i Olecka.

Do reprezentowania ochotniczych straży pożarnych zaproszeni zostali przedstawiciele zarządów oddziałów powiatowych ZOSP RP, przedstawiciele jednostek OSP będących w KSRG oraz niebędących w systemie. Udział w spotkaniu wzięli również komendanci powiatowi z powyższych powiatów oraz gospodarz gminy Wójt Rafał Wilczewski. Na spotkanie przybył również zespół powołany przez Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Łącznie w konsultacjach wzięło udział 36 osób.

Rozmowy przebiegły w miłej atmosferze. Uwagi przekazane przez przedstawicieli zostaną przesłane Komendantowi Głównemu PSP w celu prowadzenia dalszych prac nad projektem.

Opracowanie: KW PSP w Olsztynie.