W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zerwany dach we wsi Konopki

03.05.2021

Silny wiatr zerwał dach na budynku inwentarskim.

Zerwany dach w Konopkach.

3 maja 2021 r., o godz. 06:10, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu wpłynęło zgłoszenie o zerwanym dachu na budynku inwentarskim we wsi Konopki (gm. Biała Piska). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, iż zerwany dach znajdował się poza budynkiem natomiast część elementów konstrukcyjnych znajdowała się w środku obiektu. Działania zastępów w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyprowadzeniu 19 sztuk bydła z zagrożonego budynku na łąkę oraz wygrodzeniu zagrożonego terenu taśmą ostrzegawczą. Następnie strażacy wyprowadzili 12 sztuk bydła z budynków przyległych do zagrożonego oraz usunęli wiszące elementy dachu i rozebrali szczyt budynku. W działaniach brały udział 4 zastępy w sile 17 ratowników, akcja trwała ponad 4 godziny.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz, zdjęcia: dh Łukasz Cimoch OSP Biała Piska, mł. asp. Grzegorz Nadolny KP PSP Pisz.

Zdjęcia (3)