W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porozumienie z OSP Nowa Wieś Lubińska podpisane

Podpisanie porozumienia w sprawie włączenia OSP Nowa Wieś Lubińska do KSRG

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Lubińskiej w dniu 27 sierpnia 2021 r. zostało podpisane porozumienie dotyczące włączenia jej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zasygnowali je burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, st. bryg. Sylwester Jatczak Komendant KP PSP w Polkowicach oraz Zygmunt Rubinowicz – Prezes OSP  i Jan Ilków – Naczelnik OSP z Nowej Wsi Lubińskiej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi podpisanie porozumienia stanowi pierwszy krok do wydania przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej decyzji o włączeniu jednostki OSP w Nowej Wsi Lubińskiej w struktury KSRG.

 OSP Nowa Wieś Lubińska to bardzo aktywna, mobilna i dobrze wyposażona jednostka. Wszystko to pozwoliło nam podpisać dziś to porozumienie, które dążyć będzie do tego, by włączyć jednostkę do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 

To już trzecia jednostka OSP na terenie gminy Polkowice, która znajdzie się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Wcześniej dołączyły do niego OSP Sobin i OSP Sucha Górna. Władze Polkowic podkreślają, że strażacy ochotnicy odgrywają dużą rolę w codziennym życiu gminy.

W chwili obecnej jednostka OSP w Nowej Wsi Lubińskiej liczy  45 czynnych członków, z których 19 posiada uprawnienia i spełnia wymagania do udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczych. Na wyposażeniu jednostki  znajduje się średni samochód ratowniczo gaśniczy GBA 3/16/4,6 na podwoziu Volvo  (2017r.) oraz między innymi: sprzęt ratownictwa technicznego, zestaw ratownictwa medycznego.

Zdjęcia (1)