W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku gospodarczego w Rzeczycy

Pożar budynku gospodarczego.

Pożar budynku gospodarczego w Rzeczycy

 

O godzinie 15.00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Rzeczycy gm. Grębocice, spowodowanego uderzeniem pioruna.

Dyżurny do działań łącznie zadysponował 12 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu polkowickiego i lubińskiego.

Pierwsze zastępy straży pożarnej po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastały część gospodarczą budynku i dobudowane do niej drewniane wiaty objęte pożarem, a pożar swoją intensywnością zagrażał części mieszkalnej oddzielonej od części gospodarczej ogniomurkiem.  

KDR przed przystąpieniem do działań gaśniczych ewakuował troje mieszkańców z budynku w bezpieczne miejsce, a następnie przystąpił do gaszenia zabudowań. Strażacy na palący się budynek gospodarczy i wiaty podali łącznie 8 prądów wody. Po ugaszeniu części gospodarczej przystąpili do wywożenia i dogaszania słomy oraz ewakuacji mienia z części mieszkalnej. Rozebrana została część poszycia dachu w części mieszkalnej, gdyż istniało prawdopodobieństwo że pożar wszedł w przestrzeń poddasza, której później została zabezpieczona plandekami.

Jak się później okazało w części gospodarczej w stajni znajdowało się 10 krów i 2 jałówki, które po uderzeniu pioruna zostały wyprowadzone ze stajni na łąkę przez właścicieli budynku.

Na miejsce działań został zadysponowany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ocenił stan techniczny budynku mieszkalnego i części gospodarczej

W pożarze spaleniu uległa część gospodarcza i dobudowane do niej drewniane wiaty, drewno opałowe, prasa, mieszalnik paszy, śrutownik, przyczepka, sieczkarnia i sprasowane snopki słomy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie w trakcie prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych mieszkańcom wsi Rzeczyca.

Zdjęcia (5)