W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w Chocianowie - 01.02.2021 r.

Zdjęcie przedstawia częściowo nadpalony dom jednorodzinny wraz ze strojącym pojazdem pożarniczym z rozwiniętymi wężami gaśniczymi. Przy aucie jest 3 strażaków.

01 lutego 2021 r. o godzinie 16:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Polkowicach wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego przyległego do domu jednorodzinnego. Wg zgłaszającego pożarem objęty już został cały składzik drewna a płomienie zaczynają obejmować ścianę budynku mieszkalnego.

Na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności zostały zadysponowane siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Polkowicach oraz pojazdy pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Chocianów.

Przybyły na miejsce dowódca potwierdził zgłoszenie. W budynku w chwili powstania pożaru przebywały 3 osoby. Wszystkie bez uszczerbku na zdrowiu opuściły obiekt przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Strażacy podali na pożar dwa prądy wody od zewnątrz budynku oraz jeden od strony poddasza, gasząc płonące krokwie i kalenicę domu.

W międzyczasie zostały odłączone media (prąd i gaz) mogące stwarzać zagrożenie dla strażaków.

Rozprzestrzenianie się pożaru udało się zatrzymać po około godzinie od zaalarmowania służb ratowniczych a całkowite ugaszenie pożaru nastąpiło o 19:03.

Wstępnie straty oszacowano na 25 tyś. zł. a uratowane mienie na 500 tyś. zł.

Zdjęcia (1)