W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Apel z okazji Dnia Strażaka

14.05.2021

dzienstrazaka14052021_(2)

14 maja 2021 r. strażacy i pracownicy korpusu służby cywilnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach świętowali Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystego apelu na placu Komendy, strażacy otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.
W związku z trwająca pandemią Covid 19 uroczystość miała charakter kameralny.
Podczas powitania przybyłych na uroczystość gości Komendant Powiatowy PSP w Pyrzycach st.bryg. Jacek Marchlewicz w swoim wystąpieniu podsumował miniony rok podkreślając wykonane przez strażaków prace remontowe, które poprawiły warunki pełnienia służby. Podziękował funcjonariuszom i pracownikom korpusu służby cywilnej za wzorową pracę.

Następnie odczytany został list Sekretarza Stanu Pawła Szefernakera przesłany z okazji Dnia Strażaka.

Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Tomczyk podziękował strażakom za zaangażowanie i ofiarną służbę w szczególności podczas działań związanych z ograniczeniem transmisji koronawirusa SARS-COV-2.

Swoje życzenia przekazali również obecni na uroczystości Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Pyrzycach Janusz Świercz

W uroczystości udział wzięli także:

- Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego- st. bryg Grzegorz Słota

- Przewodniczący Związku Zawodowego NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy KP PSP w Pyrzycach- Dariusz Świergul

Stopień starszego ogniomistrza otrzymał:

- ogn. Bartłomiej Czarnof.

Stopień sekcyjnego otrzymali:

- st. str. Marcin Szczerbiński,

- st. str. Hubert Świędrych.

Wręczenie odznaczeń oraz awansów w korpusie aspirantów i w korpusie oficerów nastąpi podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka.

Opracował: mł. ogn. Cezary Tumasz
Zdjęcia: ogn. Agnieszka Krutin

Zdjęcia (4)