W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacjie społeczne projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

11.05.2021

Konsultacje społeczne projektu ustawy o OSP

11 maja 2021 r. Sekretarz Stanu w MSWiA, Maciej Wąsik oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wzięli udział w konsultacjach społecznych projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej, na terenie województwa podlaskiego. W konsultacjach uczestniczyli także:

  • Adam Czubaty – przedstawiciel Wojewody Podlaskiego
  • st. bryg. Sebastian Zdanowicz - Podlaski Komendant Wojewódzki PSP
  • st. bryg. Robert Tadeusz Dzierżek - Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
  • st. bryg. Andrzej Sobolewski - Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
  • Komendanci Powiatowi/Miejscy PSP województwa podlaskiego
  • dh Andrzej Koc – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Białymstoku
  • Prezesi Powiatowi Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa podlaskiego
  • Komendanci Gminni OSP województwa podlaskiego

 

Podczas spotkania omówiono założenia do projektowanej ustawy o ochotniczej straży pożarnej oraz jej główne zalety. Komendant Główny PSP podkreślił, iż jest to pierwsza ustawa regulująca funkcjonowanie Ochotniczych Straży Pożarnych, do której należy około 700 tyś druhów w całym kraju.

Biorący udział w wideokonferencji druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych województwa podlaskiego mieli możliwość wnoszenia do projektowanej ustawy uwag oraz zdawania pytań, na które odpowiadał Maciej Wąsik sekretarz stanu MSWiA wraz z nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem Komendantem Głównym PSP.

W podsumowaniu konferencji sekretarz stanu w MSWiA podziękował druhom OSP za czynny udział w konsultacjach oraz zgłoszone uwagi, co z pewnością przyczyni się do usprawnienia procesu legislacyjnego. Zdeklarował również, iż zebrane propozycje zmian zostaną szczegółowo przeanalizowane i rozpatrzone.

Opracowanie: bryg. Wojciech Łapińśki, kpt. Dorota Brzezowska
Zdjęcia: kpt. Dorota Brzezowska

Zdjęcia (8)