W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#Narodowy Program Szczepień - Straż Pożarna pomaga dotrzeć do punktów szczepień

08.07.2021

#SzczepimySię Straż Pożarna wspomaga Narodowy Program Szczepień

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy OSP oraz PSP pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazują potrzeby i przekazują je komendantom miejskim i powiatowym PSP.

Już od poniedziałku 18 stycznia pierwsze osoby miały okazję skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną w wielu miejscach na terenie kraju. Strażacy od początku akcji przewieźli do punktów szczepień 20 413 osób (stan na 07.07.2021 r.).

W ramach prowadzonych działań strażacy włączyli się również w akcję informacyjną, dystrybuując ulotki na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

Pod numerem telefonu 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

 

 

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcia: mat. KM/P PSP oraz jednostek OSP

Zdjęcia (11)