W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podziękowania za zaangażowanie PSP w realizację polskich akcji pomocowych

08.07.2021

Podziękowania za zaangażowanie PSP w realizację polskich akcji pomocowych

7 lipca 2021r. odbyło się otwarcie wystawy Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polska pomoc w walce z pandemią COVID-19”, prezentowanej w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich – Agrykola.

Otwierający wystawę Podsekretarz Stanu w MSZ Pan Paweł Jabłoński wyraził wdzięczność m.in. PSP za realizację zeszłorocznych konwojów z pomocą humanitarną dla Białorusi, Ukrainy, Mołdawii oraz państw Bałkanów Zachodnich, co było odpowiedzią na szerzącą się pandemię COVID-19.

W tym trudnym czasie po raz kolejny udowodniliśmy, że Polska to wiarygodny i odpowiedzialny członek społeczności międzynarodowej, solidaryzujący się z innymi w potrzebie i realizujący swoje międzynarodowe zobowiązania. Działania w ramach Polskiej pomocy pomogły uratować życie i zdrowie dziesiątków tysięcy ludzi na całym świecie – powiedział podczas otwarcia wiceminister Jabłoński.

Plansze wystawy przedstawiają działania programu Polska pomoc w takich krajach, jak: Jordania, Indie czy Liban. Prezentowanym fotografiom towarzyszą opisy polskie i anglojęzyczne. 

Wystawę można obejrzeć w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich do 31 lipca 2021 r.

 

Opracowiane: BWM KG PSP
Zdjęcia: Sebastian Indra (MSZ) oraz Joanna Marciniak (BWM, KG PSP)

Zdjęcia (6)