W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy cały czas podejmują działania wspierające w związku z kryzysem migracyjnym

22.11.2021

Strażacy cały czas podejmują działania wspierające w związku z kryzysem migracyjnym

W związku z trwającym kryzysem migracyjnym, strażacy PSP i OSP cały czas podejmują działania wspierające funkcjonowanie i wykonywanie działań przez funkcjonariuszy policji, straży granicznej i żołnierzy na granicy.

Z uwagi na panującą sytuację przy granicy polsko – białoruskiej i wprowadzony stan wyjątkowy w części gmin, na terenie byłego lotniska w Białej Podlaskiej stacjonują wojskowe śmigłowce, których zadaniem jest patrolowanie granicy państwa. Od dnia 26 października do 22 listopada br. zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Białej Podlaskiej oraz okolicznych OSP biorą udział w zabezpieczeniu startów, lądowań oraz tankowania tych śmigłowców. Łącznie strażacy uczestniczyli już 45 razy w tym zabezpieczeniu.

W ostatnich dniach strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sejnach wspomagali na granicy funkcjonariuszy straży granicznej - działania polegały między innymi na usuwaniu konarów drzew, które się nadłamały po silnych wiatrach oraz kontroli sprzętu oświetleniowego wzdłuż granicy.

Więcej o działaniach straży pożarnej w tym zakresie pisaliśmy:LINK1; LINK2; LINK3

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: KP PSP Sejny, KM PSP Biała Podlaska

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}