W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach

Zdjęcie przedstawiające Zastępcę Komendanta powiatowego w mundurze galowym

mł. bryg. mgr inż. Roman Roszkowski

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach

od dnia 03.06.2019 r.

 

tel.  47 711 8312

 

Roman ROSZKOWSKI urodził się 10 października 1977 r. w Augustowie. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1997 r. jako słuchacz-kadet w Szkole Aspirantów w Krakowie. Po ukończeniu szkoły aspirantów skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Augustowie. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w JRG Augustów.

W 2005 roku ukończył studia wyższe inżynierskie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Białostockiej – kierunek: technologia i organizacja budownictwa. W 2008 roku ukończył studia wyższe magisterskie na Wydziale Gospodarki Przestrzennej na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku – kierunek: gospodarka przestrzenna. W 2009 roku ukończył dwa kierunki studiów podyplomowych na Olsztyńskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie –– na kierunkach: wycena nieruchomości i pośrednictwo obrotu nieruchomościami. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Z dniem 3 czerwca 2019 roku został powołany przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach. Jako Zastępca Komendanta Powiatowego wykonuje nadzór wobec: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sejnach, sprawami operacyjnymi i prewencyjnymi.

 

Odznaczony m. in.: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2015 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2017 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2012 r.,

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
09.12.2020 13:17 ogn. Tomasz Leonowicz
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Leonowicz Tomasz
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach 2.0 01.02.2021 17:34 ogn. Tomasz Leonowicz
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach 1.0 09.12.2020 13:17 ogn. Tomasz Leonowicz

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP