W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dokąd nocą tupta jeż?

28.05.2021

Na zdjęciu widoczny element sprzętu burzącego oraz dłoń ratownika w strażackiej rękawicy, w trakcie próby oswobodzenia zwierzęcia

Postawione w tytule pytanie od najmłodszych lat zadają w piosence przedszkolaki, dorosłym zaś, jak się okazuje, przychodzi czasem w tym tuptaniu pomagać. Tak było w godzinach porannych 28 maja, gdy do sochaczewskich strażaków z prośbą o pomoc zwróciła się mieszkanka jednego z budynków przy ul. 1 Maja, która odnalazła tego kolczastego zwierzaka zaklinowanego na klatce schodowej.

Ratownicy przy użyciu sprzętu burzącego powiększyli otwór, w którym unieruchomiony był jeż, tym samym oswobadzając go ze śmiertelnego potrzasku.

Przedstawiony przypadek to kolejny dobitny przykład na to, że monotonii strażackiej służbie nie można odmówić, a bagaż różnego rodzaju doświadczeń rośnie z każdym kolejnym, całodobowym dyżurem.

 

Zdjęcia (3)