W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niespokojny początek tygodnia na sochaczewskich drogach

07.06.2021

Ogólny widok rozbitego samochodu ciężarowego.

Niespokojnie rozpoczął się nowy tydzień po długim weekendzie na drogach powiatu sochaczewskiego. W poniedziałkowy poranek, 7 czerwca, doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

O godzinie 6:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Topołowej, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 oraz Alei XX-lecia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Budkach Piaseckich oraz Paprotni. Po dojeździe stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra z samochodem ciężarowym Mercedes, przewożącym artykuły spożywcze. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Kierujący samochodem osobowym z niegroźnymi obrażeniami wysiadł o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Kierujący ciężarówką, przytomny, pozostawał w zdeformowanej kabinie samochodu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz utworzeniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do poszkodowanego, którego na noszach typu deska wydobyto i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania zakończono o godzinie 7:53, a miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji. 

Zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym wpłynęło o godzinie 7:02 i dotyczyło zderzenia samochodu osobowego z autobusem na ulicy Trojanowskiej. Na miejsce zadysponowany został kolejny zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie, a także przedysponowano z Topołowej zastęp z OSP Budki Piaseckie. Po dojeździe stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra z autobusem Autosan. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym, które wysiadły o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Autobusem podróżowały dwie osoby dorosłe oraz 12 dzieci. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Pasażerowie autobusu po przybyciu pojazdu zastępczego ruszyli w dalszą drogę. Działania zakończono o godzinie 8:16.

Zdjęcia (6)