W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Piknik wojskowy w Teresinie z udziałem Prezydenta RP

15.08.2021

Na zdjęciu widoczny Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem. W tle zwiedzający piknik oraz sprzęt wojskowy.

Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia było okazją do wojskowych pikników odbywających się na terenie powiatu sochaczewskiego. Jeden z nich odbywał się w Teresinie pod bazyliką w Niepokalanowie. Po południu na miejscu pojawili się przedstawiciele najwyższych polskich władz w osobie Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. W swojej przemowie Prezydent Duda przypomniał o przypadającej tego dnia 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Na pikniku poza oczywistą okazją do podziwiania sprzętu wojskowego była także możliwość do szczepienia w mobilnym punkcie szczepień.

W zabezpieczeniu imprezy, poza innymi służbami, uczestniczył także zastęp gaśniczy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Zdjęcia - Piotr Stojowski, tusochaczew.pl

Zdjęcia (3)