W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku gospodarczego w Zosinie

22.06.2021

Na zdjęciu na drugim planie widocznych pięciu strażaków dogaszających budynek gospodarczy. Na pierwszym planie traktor marki Ursus.

22 czerwca, o godzinie 17:26, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze obory w Zosinie (gmina Sochaczew). Na miejsce zadysponowany został ciężki zastęp gaśniczy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Budek Piaseckich, Janaszówka, Mokasu, Nowych Mostek i Paprotni.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się poddasze budynku gospodarczego z dachem konstrukcji drewnianej, krytej papą.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się poddasze wypełnione sianem. Znajdujące się wewnątrz budynku bydło zostało ewakuowane z pomieszczenia w bezpieczne miejsce. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prowadzenia niezbędnych prac rozbiórkowych więźby dachowej oraz usuwania na zewnątrz spalonego siana.

Działania gaśnicze zakończono o godzinie 19:29.

Zdjęcia (1)