W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny pożar mieszkania w Młodzieszynie

12.11.2021

Na zdjęciu widoczny budynek mieszkalny, wielorodzinny, dwukondygnacyjny. Widoczne wypalone okno mieszkania na parterze. Przed budynkiem stoi wentylator, służący do oddymiania.

12 listopada, o godzinie 13:29, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Walk nad Bzurą w Młodzieszynie. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze oraz samochód operacyjny z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Młodzieszynie i Budach Starych.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pali się mieszkanie na parterze dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że wewnątrz może pozostawać starszy mężczyzna.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do lokalu oraz wprowadzeniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu przez ratowników zabezpieczonych aparatami powietrznymi. W trakcie przeszukiwania i dogaszania pomieszczenia odnaleziono zwęglone ciało lokatora.

Dalsze czynności polegały na wentylacji nadciśnieniowej pomieszczeń przy użyciu turbowentylatora oraz wykonaniu pomiarów detektorem wielogazowym, w wyniku których nie stwierdzono obecności mierzonych substancji szkodliwych. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną, nie stwierdzając miejsc o podwyższonej temperaturze.

Na miejsce zdarzenia przybył komendant powiatowy PSP w Sochaczewie st. bryg. Piotr Piątkowski oraz grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

W trwających prawie 3 godziny działaniach brało udział 8 samochodów i 23 strażaków, policja, pogotowie energetyczne, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego oraz asesor prokuratury.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}